Firmamız bünyesinde aracınızın motoruna uygun çıkma ve sıfır kapak satışı yapılmaktadır. Aracınıza uygun çıkma ve sıfır silindir kapağını, direkt contası takılıp, montajlayabileceğiniz şekilde Türkiyenin her yerine gönderimini yapmaktayız.  Uygun silindir kapağını sorgulamak için 7/24 iletişime geçebilirsiniz.Tüm Markaların Silindir Kapakları ve Üst Kapakları İçin Türkiye’nin Her Yerine 7/24 Hizmet Vermekteyiz.

Ekran Resmi 2018-12-08 23.34.59

Yüzey Taşlama

Motor Silindir Kapak Yüzeyinin taşlanması işlemi

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri göz önüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Araba hararet yapar yada üst kapak contasini yakar ve böylece üst kapak ve silindir bloğunun birleştigi nokta yamulur. Bu yamulmayi almak ve kapagi ve bloğu tam olarak birbirene yapışması için kapak ve blok tornaya alınır ve düzleme işlemi yapılır.

ikinci bir mevzu sağlıklı bir motora kanı kaynayan insanlar biraz daha performans vermek için silindir kapağının yatay olarak yüksekliği azaltılır.

Bunun sebebi silindir kapağındaki yanma odasinin hacmini biraz daha küçültmektir. Çünkü silindir kapağı ile blok arasina koyulan conta yüzünden silindir kapağındaki yanma odasinin hacmi biraz daha büyür ve sıkıştırma oranı düşer buda performansı düşürür.

.

Yuva Taşlama

Subap Yuva Taşlama İşlemi

Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran supaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış supap ve supap yuvalarının taşlanarak veya yerine supap bagası çakılarak yenileme yapma işlemidir.

 

Çatlak Testi

Motor silindir kapaklarında çatlak olup olmadığını kontrol etme amaçlı yapılan işlem.

Silindir kapakları çatlak olup olmadığı çeşitli yöntemlerle belirlenir.Bunun için şunlar yapılmalıdır.

1. Silindir kapağını söküldüğünde, kapaktaki karbonlar temizlenmeden göz ile kontrol edilir.Çatlaklık varsa karbon birikintileri arasında kendini bir çizgi gibi gösterir.

2. Gözle görülmeyen çatlaklar karbonlar temizlendikten sonra ;

– Basınçla kontrol. Bu yöntem genellikle kapak ve silindir bloklarında uygulanır.Silindir blok veya kapaktaki delikler kapatılır ve içerisine basınçlı su verilir.Çatlak olan yerden su çıkacağından rahatça bulunur.Fakat yeterli bir yöntem değildir.

– Manyetik flüresan ve ışınla kontrol:Bu yöntemi uygulamak için kapağın temizlenip karanlık bir odaya alınmalıdır.Ortalık karanlık olduğundan ışığı çatlağı yeşil bir çizgi biçiminde gösterecektir.

– Özel boyalar ile kontrol:Bu kontrol için özel boya yada sıvı kullanılır.Çatlağa girebilecek sıvı kullanılır. İlk önce sıvı bir bez ile çatlak diye şüphe edilen yere sürülür.10sn bekledikten sonra bu sıvı basınçlı hava ile temizlenir.Çatlağa giren sıvı gerek renginden gerek çatlaktan dışarı çıkmak isteyeceğinden çatlağın yerini kolayca gösterir.

Subap Taşlama

Eskiyen Subapların Taşlama İşlemi

Deforme olmuş supapların yuva giriş kısımları ve uç kısımlarını taşlayarak ayna parlaklığına getirildiği işlemdir.

 

Subap Ayarı

Bozulan Subap Ayarlarının Yapılması İşlemi

Subap ayarı, araçların motorları için hayati önem taşımaktadır. Aracınızın motorunun subap ayarına ihtiyaç duyup duymadığını anlamak için şayet aracınızdan subap sesi geliyorsa; örneklendirerek anlatmak gerekirse, şık şık olarak duyuluyorsa ya da birbirine çok zıt yapıda olan ve çok hızlı çarpan iki metalin sesine benzer bir ses veriyorsa, motorunuz çekiş yapmıyorsa ve yakıt tüketimi dikkatinizi çekecek seviyede artmışsa subap ayarınız gevşemiş olabilir.

Gaza basmanıza rağmen aracınız sanki bir kuvvet onu geriye çekiyormuşçasına zorluyorsa, gazı almıyorsa, çok yakıt harcamasına karşın hızlanamıyorsa, yokuş aşağıya doğru konumda bile serbest bırakıldığında hızlanması gerekenden daha az hızlanıyorsa ve sabahları aracınızı çalıştırdığınızda zor çalışıyorsa subap ayarlarınız sıkı olabilir.

Performans Artışı

Motorunuzun düşen performansını ilk günkü konum getirme işlemi

Port polish uygulaması.

Firmamız bünyesinde aracınızın motorunun düşen performansı fabrika çıkışındaki orana tekrar getirilebilmektedir.

Port polish uygulaması.

Firmamız bünyesinde aracınızın motorunun düşen performansı fabrika çıkışındaki orana tekrar getirilebilmektedir ve isteğinize bağlı olarak çeşitli değişikliklerle dilediğiniz kadar artı güç sağlanacak şekilde silindir kapağınız revize edilmektedir.

Torna

Her türlü tornalama işlemleri

Silindir kapaklarının farklı gayd, baga işlemleri ve bozuk atık dişlerin tadilatı kendi bünyemizde yapılmaktadır.